Дров'яний парогенератор призначений для отримання пари та в комплекті з паровими воскотопками використовується для швидкого та надійного витоплювання воску в польових умовах.
У дров'яному парогенераторі в якості основного вида палива використовуються дрова. Основна перевага дров перед іншими видами палива полягає в їх відносно низькій вартості та доступності.
КОНСТРУКЦІЯ
Дров'яний парогенератор являє собою горизонтальну топку з колосникою решіткою і водяним котлом у верхній частині. Ззаду топки знаходиться димова труба, яка складається зі стаціонарної частини з подвійною стінкою та знімного подовжувача. У просторі між стінками димової труби пара підігрівається до вищої температури. Для регулювання швидкості горіння на дверцятах топки мається засувка.
У комплект дров'яного парогенератора входять також захисні екрани, запобіжний клапан, який служить одночасно і пристосуванням для скидання тиску пари, манометр.
Передбачається використання в якості паропровода від парогенератора до воскотопки металевого гофрованого трубопровода з нержавіючої сталі умовним прохідним перерізом 15. Може бути й іншої конструкції, але паропровід обов'язково повинен бути металевим. Приєднуючі штуцери на воскотопці та парогенераторі мають трубну зовнішню різьбу 1/2". Трубопровід довжиною 2 метри постачається виробником в комплекті з парогенератором
ПРИНЦИП РОБОТИ
Експлуатація парогенератора дозволяється лише поза приміщенням. Парогенератор треба встановити на рівній твердій негорючій поверхні. Пересвідчитись, що ближче 2 метрів відсутні горючі матеріали, а легкозаймисті відсутні взагалі. Спочатку необхідно залити воду в котел через горловину вгорі, знявши пробку (після заливання пробку встановити на місце). Об'єм води, що заливається – не більше 12 л. (рівень нижнього краю заливної горловини). Далі треба приєднати шланг до відповідних штуцерів парогенератора та воскотопки. В топку необхідно завантажити дрова та підпалити. Через 20-30 хвилин у котлі має початися кипіння та виділятися пара, при цьому паропровід стане гарячим.
За необхідності доливання води, в котлі треба заздалегідь скинути тиск пари в системі за допомогою запобіжного клапана. Для уникнення опіку парою, пробку треба відкривати не поспішаючи, поступово випускаючи при цьому пару. Воду необхідно при роботі котла постійно доливати. Після повного викіпання води перш ніж залити воду, необхідно щоб котел охолонув. У процесі роботи слід стежити за показаннями манометра; у разі підвищення тиску понад 0,5 кг/см2 слід негайно припинити роботу парогенератора, загасивши при цьому вогонь у топці і скинувши тиск, після чого відкрити пробку котла.
ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Об'єм води, що заливається 12 л
Тиск спрацювання запобіжного клапана 1,5…2 кг/см2
Робочі межі показання манометра 0,05…0,4 кг/см2
Габаритні розміри парогенератора:
Висота без подовжувача димової труби 1070 мм
Висота з подовжувачем димової труби 1700 мм
Довжина 750 мм
Ширина 425 мм
Маса парогенератора 85 кг